tr

Alfa Tohum

Anasayfa » Alfa Tohum

Merkezi Balıkesir – Gönen’de bulunan Alfa Tohum; Tarla bitkileri, Endüstri bitkileri, Yem bitkileri, Sebze ve Çayır–Mera tohumlarının üretimi, ithalatı, yurtiçi ve yurt dışında pazarlanması ve yeni çeşitler için araştırma-geliştirme (AR-GE) alanlarında faaliyet göstermektedir. Konusunda uzman ziraat mühendisleri ile en kaliteli ve üstün verimli tohumların üretimini yaparak, Türk çiftçisine sunmak ve yurtdışında pazarlar oluşturarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacı ile kurulmuştur. Yıllık 75.000 ton tohum üretim işleme kapasitesi ve 25.000 tonu aşan üretimi ile tarım sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yer alma gayreti ve çabası içerisinde olup, çalışmalarını ve yatırımlarını devam ettirmektedir.


Vizyonumuz

Odak noktamız çiftçiler olup, sürdürülebilir tarımda üreticilerimizin refah düzeyini artırmak için AR-GE çalışmalarımızda yeni teknolojileri kullanarak, en kaliteli ve yüksek verimli çeşitleri üretip, Ülkemizin önde gelen tohumculuk kuruluşları arasında yer alarak, dış ülkelere de ihracatı ön planda tutan bir kuruluş olmaktır.

Misyonumuz

Güvenilirliğimizi ön planda tutarak, ürettiğimiz kaliteli ve yüksek verimli tohumlarla ülke tarımında bir değer yaratmak.

Whatsapp
Gürsu Tarım
Gürsu Tarım
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?