tr

Polen Tohumculuk

Anasayfa » Polen Tohumculuk
TORRO TOHUM GÜRSU TARIM’DA

Online Katalogu Görüntülemek için Tıklayınız…

Polen Tohumculuk, 1998 yılında Manisa’da tohumculuk yapmak üzere tarımsal bir firma olarak kurulmuştur. Şirketimiz Türkiye merkezli olup, uluslararası çalışan bir kuruluştur.

Firmamızın çalışma alanları; hibrit mısır tohumculuğu üzerine yoğunlaşan ve daha sonraki yıllarda da farklı tarla ve yem bitkisi tohumu çeşitlerini de ürün portföyüne ekleyip, yurt içi ve yurt dışındaki üreticilerimize yeni ve yüksek verim potansiyeline sahip çeşitler sunmaktadır.

Amacımız; tarımda yeni teknoloji ve doğru bilgileri kullanarak, tarımsal üretimde verim ve kalite artışı ile üreticilerimizin daha fazla kazanmalarını sağlamaktır. Bu amaca ulaşmak için sürekli teknolojiye yatırım yaparak büyümeyi hedefleyen şirketimiz, gelişimin temeli olan ıslah çalışmalarına çok ciddi bir kaynak ayırmıştır. Uluslar arası tohum sektöründe firmamızın hızla pazar payını arttıran faktörlerin başında ıslah ve Ar-Ge çalışmaları gelmektedir.
Tohumluk üretimlerinde kullanılan en son teknoloji tarım ekipmanları ve yılda 1 milyon torba (~15.000 ton) mısır tohumu işleme kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük mısır işleme tesislerinden birine sahip olan firmamız 2020 yılında Türkiye’de ürettiği tohumlukları 18 farklı ülkeye ticari olarak ihracatını gerçekleştirmiştir.

Polen Tohumculuk, kendi tohumluk üretimlerinin yanında, dünya tohumculuk sektörünün önemli firmalarına da üstün kalite ve güvenilirlik anlayışıyla verdiği üretim ve tohum işleme hizmetleri ile dünya pazarında çok saygın bir konuma ulaşmıştır.
Firmamız kendi bünyesinde yaptığı yoğun Ar-Ge çalışmalarının yanında, konusunda uzman yurt içi ve yurt dışı üniversiteler ile ortak çalışmalar ve bilgi paylaşımı yapmaktadır. Mısır ıslah çalışmalarının yanı sıra soya, ayçiçeği, pamuk, tatlı mısır, italyan çimi, sorgum x sudan otu ve yonca grubunda da yürüttüğü geniş tabanlı ürün geliştirme çalışmalarıyla ürün portföyünü zenginleştirerek değerli üreticilerimize daha verimli ve kaliteli ürünler sunmak yolunda ciddi çalışmalar yürütmekteyiz.

Firmamız, yerli ve uluslararası tohumculuk sektöründeki pazar payı hedeflerine ulaşmak amacıyla kendi ıslah çalışmalarından gelen çeşitleri kullanarak, her yıl minimum 1.500 adet yeni hibrit mısır çeşidini ciddi stres koşulları altında test etmektedir. Yüksek verim potansiyeline sahip, zorlu koşullara dayanıklı ve yüksek kaliteli ürünleri, varlığımızın sebebi olan değerli üreticilerimize kazandırma arzusuyla yeni çeşitleri tescil ettirmeye devam ettirmektedir.

TOHUM ÜRETİMİ

Polen Tohumculuk kuruluş tarihinden itibaren sahip olduğu gücünün temelinde üstün üretim tecrübesi yatmaktadır. Profesyonel üretim gurubu ve son teknoloji üretim ekipmanları ile Türkiye’nin en fazla hibrit mısır tohumu üretim yapan ilk 3 firması arasındadır. Üretim kalitesinden asla taviz vermeyen firmamız dünya çapında tohum sektöründe yüksek düzeyde saygınlık kazanmıştır…

Türkiye’nin en güçlü ve deneyimli üretim ekiplerinden birine sahip firmamız, son teknoloji tohumluk üretim ekipmanları, ve sahip olduğu yüksek kapasiteden dolayı, kendi iç üretiminin dışında, pek çok yerli ve yabancı firmaya da tohumluk üretimi hizmeti vermektedir.

Firmamız tarla üretimlerini olgunluk grubuna ve iklim şartlarına uygun olarak Türkiye’nin farklı bölgelerinde yapmaktadır. Üretimlerimizin tamamı, özenle seçilmiş, en verimli arazilerde, 100% sulanabilir şartlarda, GDO’dan ari şekilde izolasyonlu ve sertifikalı olarak gerçekleştirilmektedir.

TOHUM İŞLEME

2003 yılında, 38.000 m² alan üzerinde kurulu tohum işleme tesisimiz Türkiye’nin en modern ve yüksek kapasiteli 3 tohum işleme tesisinden birisidir. Yıllık 1 milyon torba (~15.000 ton) paketli mısır tohumu işleme kapasitesine sahip tesisimize her sene kalite ve verimliliği arttırıcı teknolojik yatırımlarımız devam etmektedir.

Manisa’da kurulu olan tesisimiz, ışık ve ısı yalıtımı için izolasyonlu paneller ile kapatılmış olup, stokta duran tohumların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için klima kontrollü depolara sahiptir.

Firmamız, kendi tohum işleme ihtiyaçlarının yanında, yüksek kalite standartlarımız sayesinde uluslararası ve yerli tohum firmalarına da genel ağırlığı ihracat amaçlı olmak üzere hizmet vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana her sene yüksek miktarda tohumluk üretim ve ihracatı yapan firmamız; 2020 senesinde de tohum işleme tesisimizde işlenen tohumlukları 18 farklı ülkeye ihraç ederek, ülkemizi, uluslararası tohumculuk sektöründe en yüksek kalitede hizmet vererek Türk tohumculuk endüstrisini en iyi şekilde temsil etmektedir.

Whatsapp
Gürsu Tarım
Gürsu Tarım
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?